Zawody ...

 Mistrzostwa Świata HFT Choltice 2018

W dniach 04-05.08.2018 na terenie kompleksu pałacowego w Cholticach odbyły się Mistrzostwa Świata HFT organizowane przez światową federację strzelectwa terenowego WHFTO. Na starcie imprezy zgromadziło się  ponad 250 zawodników którzy walczyli tytuł najlepszego w kategorii HFT1, HFT2, Junior, Lady, Veteran oraz konkursie drużynowym. Frekwencja dopisała, pojawili się zawodnicy z całej Europy min.  z Norwegii, Węgier, Irlandii Północnej, Holandii, Anglii czy nawet tak odległego kraju jak RPA.  Jedną z najliczniejszych grup stanowili Polacy min. zawodnicy zrzeszeni w Chomik Project LOK Góra. Wystąpiliśmy w jednolitych koszulkach ufundowanych specjalnie na tą okazję przez Gminę Góra.


Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od odprawy. Dwa tory strzeleckie Alfa i Brawo  rozlokowano na terenie lasu przylegającego do zespołu zamkowego. Każdy z zawodników na swoim torze spotkał 40  celi które trzeba był zaliczyć by być klasyfikowanym w punktacji końcowej. Temperatura w sobotę sięgała ponad 38 stopni w cieniu ale niestety część stanowisk ustawiona była w pełnym słońcu co zmuszało zawodników do wykazania się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi ale także dużą odpornością i przygotowaniem kondycyjnym. Ekstremalne temperatury były najlepszym sprawdzianem nie tylko dla ludzi ale take dla sprzętu który w trakcie rozgrywek ulegał awariom. Taka sytuacja spotkała nasza juniorkę Alicję Kowalską która po awarii karabinka nie poddała się i walczyła dalej o punkty z karabinka kolegi z grupy. Problemy techniczne odnotował też Daniel CIeślak ale ten był w stanie dokończyć strzelania na swoim sprzęcie Trzeba podkreślić że awaria indywidualnie przygotowanego sprzętu  to duży cios dla zawodnika i wyklucza go raczej z walki o najwyższe lokaty. 

Pierwszy dzień zakończyliśmy strasznie zmęczeni ale wyniki były bardzo obiecujące. W kategorii HFT1 drugi wynik strzelił Piotr Czarnowski. Przemysław Lisowski także miał 2 pozycję w kategorii HFT2 tuż za nim był Ryszard Kowalski i Marcin Pawlak także z Chomik Project LOKGóra. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy czołowymi zawodnikami były niewielkie i zapowiadały ogromne emocje w dniu następnym. Team Poland prowadził pewnie.

Drugi dzień przywitał nas potężnym deszczem co dawało choć chwilę nadziei że "piekło" soboty będzie mniejsze. Niestety, tor Alfa który przyszło nam strzelać okazał się być w lesie a powracające po deszczu słońce wypełniło las gęstym dusznym powietrzem potęgującym tylko  upał.  Skoncentrowani i spokojni zmierzyliśmy się tym razem też z wiatrem który dodatkowo "uatrakcyjniał" nam zawody. Nie wypada wspomnieć że największy pechowiec po pierwszym dniu z naszej ekipy, Ala weszła na tor nie tylko z dziarską miną ale i z karabinkiem użyczonym przez członka reprezentacji narodowej Polski pana Rafała Zycha. Dziekujemy . 

Kolejne 5 godzin zmagań wyłoniło zwycięzców choć potrzebne były dogrywki. W kategorii HFT1  Polska ma pierwsze miejsce bowiem Jacek Kostowski pokonał w dogrywce dwóch Czechów Jakuba Vichera i Josefa Jansa.

W kategorii HFT2 wygrał jednopunktową przewagą Tomasz Marszałek a  o dalsze miejsca na podium miały zadecydować dogrywki pomiedzy Sławomirem Wiśniewskim i Marcinem Pawlakiem. Skuteczniejszy okazał się Sławek i tym samym Marcin Pawlak z Chomik Projekt LOK Góra został trzecim zawodnikiem Mistrzostw Świata HFT


W kategorii Lady i Veteran złoto zdobyła Agnieszka Pawlak i Eugeniusz Sadowski a najlepsza drużyna okazała się Polska. To fantastycznie na takiej imprezie słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Gratulujemy zwycięzcom 

Dziękujemy wszystkim którzy trzymali za nas kciuk.

 Wiosenne zawody FHC 02-03.06.2018 Ryczeń

03.06.2018 nad zalewem Ryczeń odbyły się wiosenne zawody Formuła Hunter Classic. Zawody wchodziły w skład obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę a patronat nad imprezą objęła Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz. Organizatorem była inicjatywa strzelecka Chomik Project, LOK Góra przy wsparciu Gminy Góra

Ta stosunkowo nowa dyscyplina strzelectwa terenowego przyciągnęła do Ryczenia entuzjastów strzelectwa pneumatycznego z tak odległych rejonów Polski jak Lublin, Toruń, Inowrocław czy Poznań.  Nie zabrakło reprezentantów Dolnego Ślaska z Wrocławiem na czele i oczywiście Góry.  Łącznie ponad 40-stu (w tym 8 juniorów ) strzelców stanęło do rywalizacji o laur zwycięzcy.

Tor strzelecki zawierał 30 stanowisk i był podzielony na 2 części tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestników i osób postronnych odwiedzających zalew. Taśmy ostrzegawcze i informacje pisemne nie pozwalały mieć żadnych wątpliwości gdzie znajduje się teren rozgrywek.

Punktualnie o godzinie 10.00  zastępca burmistrza Góry Pan  Andrzej Rogala w obecności Prezesa LOK Bogdana Potocznego i organizatorów uroczyście rozpoczął zawody.  Organizatorzy jeszcze raz przypomnieli zasady bezpieczeństwa na torach strzeleckich oraz omówili harmonogram rozgrywek.


Strzelania przebiegały sprawnie, nie było przerw technicznych. Cele w postaci metalowych figurek ze strefami trafienia były tak usytuowane by strzelcy musieli pokazać kunszt i wiedzę strzelecką bowiem nie brakowało "przeszkadzajki" w postaci krzaków i traw. Takie ustawienie mogło wprowadzić w klimat "bezkrwawego "safari. Walka o każdy punkt była zacięta ale fair play co świadczy tylko o pięknie tej dyscypliny sportu. Bardzo cieszył liczny udział juniorów a stali bywalcy torów FHC w Górze mogli być świadkami fantastycznego debiutu Eliasza Porawskiego (Inowrocław) w kategorii seniorskiej.  Zdobyte 18 punktów klasyfikowało go tuż za podium. Brawo.

O wyniku końcowym końcowym musiały zadecydować dogrywki. O pierwsze miejsce walczył Piotr Czarnowski (Kluczbork) i Artur Łowczak (Lublin). Skuteczność Piotra pozwoliła mu wystrzelać lepszy wynik w dogrywce i to on okazał się zwycięzcą FHC Ryczeń 2018. Po dogrywkach pomiędzy Przemysławem Lisowskim (Wrocław), Grzegorzem Rosiem (Wrocław) i Damianem Boguniowskim (Ostrów WLKP.) ten ostatni okazał się 3 wynikiem zawodów. W kategorii Junior wygrała Kinga Pawlak (Wrocław) uzyskując 12 trafień.

Dziękujemy pięknie za fantastyczną i bezpieczną zabawę, zapraszamy do Góry na kolejne zawody Formuła Hunter Classic

Specjalne podziękowania dla Pani Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz za wsparcie i piękne nagrody, pracownikom urzędu Gminy Góra za dobry klimat współpracy ze środowiskiem strzeleckim, Nadleśnictwu Góra Śląska za ufundowanie drewna na integracyjne ognisko...i wszystkim tym bez których nie było by FHC. Dziękujemy.

Wyniki po liście zapisanych:

Krzysztof Zagórski 14 p.

Piotr Kamma 15 p.

Artur Łowczak 20 p.

Maciej Wójcik 18 p.

Michał Wójcik (junior) 1 p.

Tomasz Włosiński 14 p.

Mikołaj Włosiński (junior) 7 p.

Marcin Pawlak 11 p.

Kinga Pawlak (junior) 12 p.

Ala Kowalska (junior) 10 p.

Przemysław Lisowski 19 p.

Artur Krajewski 16 p.

Daniel Cieślak 10 p.

Janusz Porawski 14 p.

Eliasz Porawski 18 p.

Monika Wiktorowska 9 p.

Piotr Czarnowski  20 p.

Robert  Pycha 16 p.

Damian Boguniowski 19 p.

Marek Floryn 17 p.

Jacek Szczerba 6 p.

Arkadiusz Szuper  2 p.

Partyk Szuper (junior) 1 p.

Andrzej Mazur 16 p.

Grzegorz Roś 19 p.

Bartosz Szymański 15 p.

Tomasz Szymański ?


 Piknik Zimowy FHC 21.01.2018 Wrocław

Piknik Zimowy FHC już po raz drugi otwierał sezon strzelecki ekipy Chomik Project.  Strzelnica łuczniczo-wiatrówkowa zlokalizowana na terenie Lasu Osobowickiego  to obiekt nie wielki ale z bardzo dobrymi warunkami terenowymi do organizacji takich spotkań. 

21.01.2018 o godzinie 8 rano strzelnica przywitała pierwszych uczestników pikniku lekkim mrozem i praktycznie bezwietrzną aurą.  Rozpoczęto przygotowania do budowy toru i przyjęcia gości. Tor strzelecki tradycyjnie podczas tej imprezy budowany był przez każdego chętnego, wystarczyło pobrać figurkę i rozstawić ja na jednym z 15 przygotowanych i oznaczonych przez "techników" stanowisk (przypomniano o zasadach FHC i bezpieczeństwie ustawień). Takie rozwiązanie spowodowało że tor był zaskakujący i bardzo ciekawy.  Format 2 przejść zapowiadał spora dawkę strzelania. W międzyczasie część strzelców korzystała z uroków strzelnicy technicznej usytuowanej na głównej części strzelnicy.

Zawody poprzedziła odprawa na której przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas strzelań oraz główne założenia FHC. Gwizdek dał sygnał do rozpoczęcia strzelań. Rywalizacja przebiegała sprawnie i bez problemów technicznych, świetne przygotowanie sprzętu zaowocowało płynnością zmagań. Smaku rywalizacji dodała informacja od sędziego że podczas pikniku można uzyskać kalifikację do uzyskania odznaki strzeleckiej FHC notując 70% trafień co dawało 21 pokonanych figurek.

Najskuteczniejszym strzelcem pikniku został Przemysław Lisowski uzyskując 27 trafień co w było najlepszym wynikiem uzyskanym w historii zmagań FHC. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Pawlak uzyskując 22 trafienia, należy dodać że to kolejne podium Marcina czym poświadcza dobrą dyspozycję strzelecką i zapowiedź walki o tytuł Najskuteczniejszego Strzelca FHC w sezonie 2018. By wyłonić brązowego medalistę potrzebna była dogrywka bowiem 20 punktowy wynik zanotowało aż 4 strzelców tj. Piotr Czarnowski, Dariusz Bosy, Artur Krajewski i Daniel Cieślak. Ciekawą sytuacją był fakt że do dogrywki stanęły 2 karabinki PCP i dwa sprężynowe. Dogrywkę rozegrano z postawy stojącej. Po pierwszej serii na placu boju został tylko Artur Krajewski i Daniel Cieślak bowiem Piotr i Darek nie uzyskali punktowego trafienia już na pierwszej figurce. Ostatecznie dogrywkę wygrał Artur "Qbuś" Krajewski, rywalizacja była zacięta i  została rozstrzygnięta dopiero po 6 figurkach.

Dodatkową konkurencją była....pogoń za białym królikiem a tego złapał Daniel Podliski pokonując 11 konkurentów. Dla Daniela były to  pierwsze zawody strzelectwa terenowego gratulujemy więc udanego debiutu i życzymy powodzenia w następnych zmaganiach.Nie wolno zapominać o Juniorach którzy dzielnie poczynali sobie na torze. Uzyskane wyniki pokazują ich ciężką pracę jaką wykonali zawstydzając niejednokrotnie bardziej doświadczonych strzelców.


Piknik Zimowy FHC zakończył się integracją przy ognisku, pyszną grochówką, kociołkiem i sporą dawką humoru.

Dziękujemy wszystkim za super zabawę i zapraszamy już teraz na Wiosenne Zawody FHC do Ryczenia które odbędą się w czerwcu.

Wyniki:

OPEN
1. Przemysław Lisowski 27 pkt. + ODZNAKA "FHC"
2. Marcin Pawlak 22 pkt. + ODZNAKA "FHC"
3. Artur Krajewski 20 pkt. (D)
4. Daniel Cieślak 20 pkt.(D)
4. Darek Bosy 20 pkt.(D)
4. Piotr Czarnowski 20 pkt. (D)
7. Daniel Podliski 19 pkt.
8.Tomek Włosiński 18 pkt.
9. Ryszard Kowalski 17 pkt.
9. Piotr Brandys 17 pkt.
11. Piotr Kamma 14 pkt.
12. Robert Pycha 12 pkt.
12. Daniel Wilk 12 pkt.
12. Beata Krajewska 12 pkt.
15. Andrzej Kliszewski 11 pkt.
16. Jakub Kamma 5 pkt.
16. Tomek Brosch 5 pkt.
18. Paweł Będź 4 pkt.
19. Maciej Wójcik 3 pkt.

JUNIOR
1. Alicja Kowalska 15 pkt.
2. Kinga Pawlak 12 pkt.
3. Martyna Brosch 1 pkt.

KRÓLIKA DOGONIŁ 
Daniel Podliski

GRATULACJE 

 Najskuteczniejszy strzelec FHC sezonu 2017

W sezonie strzeleckim 2017 na torach FHC trwała rywalizacja o tytuł Najskuteczniejszego Strzelca FHC. Do rankingu liczone były 3 najlepsze starty zawodnika w formacie FHC.  Przez cały sezon nikt nie uzyskał przewagi na tyle dużej by uzyskać tytuł. Jesienne Zawody FHC we Wrocławiu miały decydować kto ze stolicy Dolnego Śląska wyjedzie z tytułem i pamiątkowym pucharem. Na stracie zawodów kończących sezon stanęło trzech pretendentów do tytułu Marcin Pawlak, Ryszard Kowalski i Marek Floryn którzy do tej pory najlepiej punktowali podczas zawodów. Niewielka różnica w rankingu  zapowiadała ciekawą walkę o każde trafienie. Jesienne Zawody wygrał Ryszard Kowalski uzyskując 24 trafienia i to on uplasował się na czele tabeli. Gratulacje dla Ryśka i jego konkurentów bowiem wykazali wielką wolę walki o ten cenny dla strzelca tytuł. Należy także dodać ze Ryszard  jako jedyny uzyskał kwalifikację do uzyskania Odznaki Strzeleckiej FHC i jest jej pierwszym i jak do tej pory jedynym  zdobywcą. Wielkie gratulacje.
 Jesienne Zawody Formuła Hunter Classic Wrocław 11.11.2017

WYNIKI:

Open:
1. Kowalski Ryszard 24p.
2. Boguniowski Damian 20p. + 1
3. Roś Grzegorz 20p.
4. Pawlak Marcin 19p.
5. Włosiński Tomek 17p.
5. Floryn Marek 17p.
5. Cieślak Daniel 17p.
8. Pycha Robert 16p.
8. Lisowski Przemysław 16p.
10. Krajewski Artur 14p.
10. Bogulak Mateusz 14p.
12. Dębowski Waldemar 13p.
13. Bosy Dariusz 12p.
14. Kamma Piotr 11p.
14. Krajewska Beata 11p.
16. Będź Paweł 10p.
16. Sitterlee Wojciech 10p.
18. Szczerba Jacek 9p.
18. Porawski Janusz 9p.
20. Wiktorowska Monika 8p.
21. Rosnowski Łukasz 7p.
22. Dziembowska Wioletta 6p.
23. Nowak Tomek 3p.
23. Wójcik Maciej 3p.
25. Raczkowski Paweł 2p.


Junior:
1. Porawski Eliasz 18p.
2. Kowalska Alicja 15p.
3. Włosiński Mikołaj 5p.
4. Wójcik Michał 3p.

Najlepszy strzelec FHC 2017r.
(suma trzech najlepszych startów FHC w 2017r)
1. Kowalski Ryszard 57p.
2. Floryn Marek 52p.
2. Pawlak Marcin 52p.

GRATULUJĘ WSZYSTKIM.

Fotorelacja Jesienny Plener Strzelecki 10.09.2017

10.09.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze odbył się Jesienny Plener Strzelecki organizowany przez sekcję strzelectwa terenowego LOK Góra i Chomik Project

Uczestnicy pleneru mogli postrzelać z klubowych kbks-ów pod okiem Prezesa LOK Góra kol. Bogdana Potocznego. Mimo mżawki która od rana sączyła się z nieba atmosfera była bardzo gorąca a daszek małej osi osłaniał od wilgoci. Po skończonych strzelaniach LR22 rozstawiono 10 figurkowy tor FHC idealnie w czasie bo na niebie się przejaśniło i przestało padać. Strzelanie odbyło się na zasadach treningowych  co nie znaczy że było łatwo a "pokonane" blaszaki cieszyły bardzo. Przez cały czas pleneru uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić się plenerową kuchnią z kociołków i grilla. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania i zapraszamy do śledzenia naszej strony.


 VI Piknik HFT 05-06.08.2017 Góra Śląska

W dniach 05-06.08.2017 na strzelnicy myśliwskiej w Górze Śl. odbył się po raz szósty Piknik HFT. Tak jak w poprzednim roku motywem przewodnim imprezy było "Hunter Coalition" czyli przenikanie się idei strzelectwa terenowego, sportowego czy tego skupionego w okół myślistwa.  Ten miraż różnych trendów zaowocował ucztą strzelecką  na której nawet wybredni mogli odnaleźć coś dla siebie.

W sobotę około godziny 14 zostały rozegrane "łuskowe silhouette" czyli wariacja strzelań sylwetkowych. Każdy z zawodników musiał oddać po 5 strzałów z postawy stojącej niepodpartej do specjalnej tablicy ulokowanej na 3 losowo wybranych dystansach. Celem do trafienia były "bombiczki" co2 które wielkością imitowały łuski myśliwskiej amunicji śrutowej. Konkurencja została rozegrana w kategorii OPEN czyli bez podziału na klasy sprzętowe czy wiek zawodników.  Nikt nie zanotował kompletu trafień. Konkurencję wygrał Mariusz Wiśniewski "mimut" zaliczając 9 trafień. Ponownie strzelcy mieli okazję przekonać się jak wymagającą opanowania karabinka jest postawa stojąca niepodparta.


W godzinach wieczornych na terenie przyległym do osi strzelnicy rozpoczęła się budowa toru HFT/FHC. Tor rozplanowano na 15 stanowisk które trzeba było przejść 2 razy. Stanowiska zapewniały dogodne złożenie się do strzału w postawie dowolnej HFT i FHC jednak nie brakowało terenowych przeszkadzajek które wymogły decyzji czy oddać pewny "czysty" strzał na figurkę z postawy mniej w wygodnej czy podjąć ryzyko i strzelać na przysłoniętą elementem terenowym KZ-tę. Niestety ustawiający nie uniknęli błędu i w jednym przypadku na stanowisku 13 postawa stojąca była praktycznie niewidoczna dla formatu FHC ale o tym zorientowano się niestety podczas zawodów. Tor na koniec został odpowiednio opisany i zabezpieczony taśmą ostrzegawczą wyznaczając kierunek poruszania się strzelców w trakcie rozgrywek.

 

W niedzielę około godziny 10 rozległ się gwizdek wzywający strzelców na odprawę przed zawodami. W biurze pikniku które działało od rana zostało wydane 11 kart startowych FHC i 15 dla HFT. Jako że to piknik konkurencję HFT rozegrano w kategorii Open. Na odprawie przypomniano o zasadach bezpieczeństwa na zawodach oraz samą konstrukcję toru i usytuowanie figurek. Pogoda dopisała i przy pełnym słońcu  które uaktywniło pułapki światło cienia swoje 3 grosze dołożył wiatr który mimo iż niezbyt silny na otwartych przestrzeniach dobrze dawał się strzelcom w kość. Zawody przebiegały sprawnie do momentu gdy  na stanowisku nr 14 zasygnalizowano awarię figurki. Mimo prób ekipy technicznej  nie udało się jej "reanimować" w takim ustawieniu jak było by pożądane i figurka została anulowana przez sędziego a zawodnicy odnotowali na kartach startowych po 2 i 1 punkt w zależności od wybranego przez siebie formatu strzelań. Jedną z ciekawszych figurek był zając KZ 40 ustawiony na 38 metrze. By zapewnić sobie czysty strzał (bowiem dla HFT z postawy leżącej przez środek KZ przebiegał konar ograniczając KZ do 25) trzeba było wybrać postawę klęczącą. Mimo sporej odległości, otwartej przestrzeni i porywów wiatru kilku strzelców odnotowało skuteczne trafienia dla leżącej jak i klęczącej.


Żaden ze strzelców nie odnotował kompletu trafień co dla ustawiaczy było powodem do niemałej satysfakcji bowiem tor okazał się dość trudny ale bardzo przemyślany, taki który daje satysfakcję po strzeleniu figurki i powód do myślenia przy jej spudłowaniu co po skończonej rywalizacji komentowano w oczekiwaniu na oficjalne wyniki.

W konkurencji HFT  wygrał Marek Floryn uzyskując 55 p. przed Przemysławem Lisowskim 51p. i Marcinem Piotrowskim 48p. W FHC potrzebna była dogrywka pomiędzy Grzegorzem Rosiem a Tomkiem Włosińskim którzy kończąc tor uzyskali 15 trafień. Dogrywkę wygrał Grzegorz Roś  z postawy klęczące kładąc figurkę więźnia z KZ 20 na 28 m. i to on został zwycięzcą VI Pikniku HFT w konkurencji FHC.


Po strzelaniach i ogłoszeniu wyników rozpoczął się piknik rodzinny. Dzieciaki otrzymały gadżety a wszyscy raczyli się smakiem wspólnego kociołka. FHC: 
1. Grzegorz Roś 15 pkt. 
2. Tomasz Włosiński 15 pkt. 
3. Janusz Porawski 14 pkt. 
4. Marcin Pawlak 14 pkt. 
5. Maciej Wójcik 12 pkt. 
6. Piotr Kamma 10 pkt. 
7. Damian Boguniowski 7 pkt. 
8. Mateusz Bogulak 5 pkt. 
8. Paweł Raczkowski 5 pkt. 
10. Monika Wiktorowska 3 pkt. 

FHC Junior: 
1. Eliasz Porawski 7 pkt. 

HFT: 
1. Marek Floryn 55 pkt. 
2. Przemysław Lisowski 51 pkt. 
3. Marcin Piotrowski 48 pkt. 
4. Andrzej Mazur 46 pkt. 
5. Qba Krajewski 45 pkt. 
6. Ryszard Kowalski 43 pkt. 
6. Tomek TeEN 43 pkt. 
8. Daniel Cieślak 41 pkt. 
9. Anna Piotrowska 40 pkt. 
10. Wojtek Sitterlee 37 pkt. 
11. Krzysztof Jurewicz 34 pkt. 
12. Wioletta Wiolka 32 pkt. 
13. Jacek Szczerba 23 pkt. 

HFT Junior: 
1. Alicja Kowalska 42 pkt. 
2. Kinga Pawlak 33 pkt. 

 Wiosenne Zawody Formuła Hunter Classic Góra Śląska/Ryczeń 21.05.2017

 W niedziele 21.05.2017 nad zalewem w Ryczeniu odbyły się zawody w strzelectwie terenowym w konkurencji FHC. Frekwencja dopisała i na miejsce zawodów zjawili się zawodnicy z Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Nie zabrakło także przedstawicieli Góry reprezentowanych przez liczne grono juniorów z LOK. Rejestracje zawodników oraz podział na 3 osobowe grupy startowe przeprowadzono w biurze zawodów już od godziny 8 rano. W międzyczasie można było skorzystać ze strzelnicy technicznej zwanaj RO na której zawodnicy dokonywali ostatnich korekt ustawień optyki.

Punktualnie o godzinie 10 zwołano odprawę wszystkich zawodników a uroczystego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz . Na odprawie przypomniano wszystkim zawodnikom zasady bezpieczeństwa na torze FHC oraz omówiono samą konstrukcję stanowisk i zasady poruszania się podczas rywalizacji. Tor strzelecki wyznaczono wzdłuż półwyspu lokując na nim 30 stanowisk z różnymi strefami trafienia na metalowych figurkach imitujących zwierzęta na dystansie od 10 do 41 metrów. W FHC w przeciwieństwie do standardowej dyscypliny Hunter Field Target (HFT) zawodnik na torze spotyka się tylko z dwoma postawami czyli z klęcząca i stojącą a brak standaryzacji dedykowanych wielkości stref trafienia do odległości czyni z tej dyscypliny bardzo trudny element sztuki strzeleckiej. Wiatr który zjawił się nad zalewem w Ryczeniu około godziny 9 wiał nieprzerwanie prze cały czas trwania zawodów płatając strzelcom niespodzianki. Trafione i przewrócone figurki cieszyły bardzo a twarda walka o każdy punkt trwała do końca.

3 strzelców zanotowało identyczny (najwyższy ) 14 punktowy wynik i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Tutaj wiatr znów pokazał pazur i bardzo przeszkadzał w wyłonieniu zwycięzcy. Dogrywkę wygrał Piotr Czarnowski reprezentującym OPOLE Team  tuż przed Ryszardem Kowalskim z Chomik Project i Marcinem Pawlakiem z Wrocławia. Najlepszy wynik juniorski zanotował Tomasz Cuże z LOK Góra zdobywając 10 punktów.

Po zawodach rozpoczął się piknik a zawodnicy mogli posilić się słodkościami ufundowanymi przez PSS Społem Góra i Piekarnię MAJA Góra przy wspólnym ognisku na które drewno zapewniło Nadleśnictwo Góra Śląska. Każdy uczestnik zawodów FHC otrzymał pamiątkowy kubek z logo Góry ufundowane przez Gminę Góra.

Wyniki:

OPEN:
1. Piotr Czarnowski 14pkt.
2. Ryszard Kowalski 14pkt.
3. Marcin Pawlak 14 pkt.
4. Grzegorz Roś 13pkt.
4. Janusz Porawski 13pkt.
4. Marek Floryn 13pkt.
4. Tomasz Szymański 13pkt.
8. Anna Piotrowska 12pkt.
8. Andrzej Mazur 12pkt.
8. Marcin Bobowski 12.pkt.
8. Tomasz Włosiński 12pkt.
8. Ewa Krajewska 12pkt.
13. Monika Wiktorowska 11pkt.
14. Eliasz Porawski 10pkt.
14. Wojtek Zawartka 10pkt.
14. Maciej Wójcik 10pkt.
17. Tomasz Nowak 9pkt.
17. Daniel Cieślak 9pkt.
17. Artur Krajewski 9pkt.
17. Damian Boguniowski 9pkt.
21. Paweł Raczkowski 8pkt.
21. Jacek Szczerba 8pkt.
21. Beata Krajewska 8pkt.
21. Marcin Piotrowski 8pkt.
25. Marek Pupin 7pkt.
25. Wojtek Siterle 7pkt.
25. Przemysław Lisowski 7pkt.
28. Marek Chisiński 6pkt.
28. Piotr Kamma 6pkt.
28.Andrzej Stasiak 6pkt.
31. Paweł Będź 5pkt.
32. Lidia Madej 4pkt.
32. Wioletta Dziębowska 4pkt.

JUNIOR:
1. Tomasz Cuże 9pkt.
2. Alicja Kowalska 7pkt.
3. Kinga Pawlak 5pkt.
4. Laura Maniara 4pkt.
4. Laura Zdyb 4pkt.
4. Łukasz zdyb 4pkt.
7. Michał Wójcik 2pkt.

ŁUSKOWE SILHOUETTE

1. Artur Krajewski 2. Ala Kowalska 3. Daniel Cieślak

 Piknik Zimowy FHC Wrocław 21.01.2017

Wyniki:

1. Mechanik 22p.
2.kilo 19p.
3.foxrysza 19p.
4. Unkas 18p
5. Domin74 18p.
6. Diacon-fox 17p.
7. Andrzej m, 16p.
8. Wisior. 14p.
9. Qbuś 14p.
10. Kamazek 13p.
11. Ala 12p.
12. Balcer 10p.
13.108 9p.
14. hurhil 8p.
15. Tomek. B 4p.
16. Tomek. Ż 4p.
17. Zosia 2p.
18. Arek S 2p.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i juz teraz zapraszamy na Wiosenne Zawody FHC w Górze Śl.

Jesienne Zawody Formuła Hunter Classic 11.11.2016 Wrocław

1. Marcin Markisz - 30 pkt. 
2. Piotr Czarnowski - 27 pkt. (po dogrywce) 
3. Mateusz Biniak - 27 pkt. (po dogrywce) 
4. Krzysztof Ćwik - 25 pkt. 
4. Marek Floryn - 25 pkt. 
5. Marek Urjasz - 24 pkt. 
6. Ryszard Kowalski - 22 pkt. 
7. Marcin Pawlak - 20 pkt. 
8. Przemysław Lisowski - 19 pkt. 
8. Grzegorz Roś - 19 pkt. 
9. Andrzej Mazur - 18 pkt. 
10. Anna Cicha - 17 pkt. 
10. Marek Chisiński - 17 pkt. 
10. Wojtek Sitterlee - 17 pkt. 
11. Darek Bosy - 16 pkt. 
11. Qba Krajewski - 16 pkt. 
11. Tomek Nowak - 16 pkt. 
12. Marcin Piotrowski - 14 pkt. 
13. Paweł Stefanowski - 13 pkt. 
14. Eva Krajewska - 12 pkt. 
14. Janusz Poprawski - 12 pkt. 
15. Artur Budny - 9 pkt. 
15. Daniel Cieślak - 9 pkt. 
15. Piotr Kamma - 9 pkt. 
16. Monika Wiktorowska - 7 pkt. 
16. Grzegorz Hulacki - 7 pkt. 
17. Kubusia Krajewska - 6. pkt. 
17. Paweł Będź - 6 pkt. 
17. Michał Napieracz - 6 pkt. 
17. Łukasz Rosnowski - 6 pkt. 
18. Ewelina Będź - 5 pkt. 
18. Sebastian Paszkiewicz - 5 pkt. 
19. Maciej Wójcik - 4 pkt. 
20. Paweł Raczkowski - 3 pkt. 


JUNIOR 

1. Eliasz Porawski - 6 pkt. 
2. Alicja Kowalska - 2 pkt.  

3. Zaskoor Junior - 1 pkt. 

V Piknik HFT Hunter Coalition

W dniach 6-7.08.2016 na Strzelnicy Myśliwskiej w Górze Ślaskiej odbył się V Piknik HFT Hunter Coalition.  Tor strzelecki z którym przyszło się zmierzyć zawodnikom mimo iż mocno piknikowy nie pozwolił na osiągniecie kompletu punktów. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka pomiędzy Marcinem Markiszem (23p.) i Bartłomiejem Lichołatem (23p.). Tutaj niezawodnością wykazał się Marcin i figurkę lwa z KZ40 na 34 metrze trafił za pierwszym razem Bartek natomiast spudłował. 3 miejsce z wynikiem 22p. zajął Ryszard Kowalski.    Nietuzinkowe podejście ustawiaczy zaprocentowało ciekawym i trudnym torem  dalekim  od tego co spotyka się na polskiej scenie HFT. Strzelanie z postaw wymuszonych to trudność ale i satysfakcja. Mamy nadzieję ze ta impreza pokazał po raz kolejny inny wymiar strzelectwa terenowego, przenikanie się idei i wspólną bezpieczną zabawę nie tylko z wiatrówkami ale w gronie przyjaciół  których łączy pasja.


Wyniki Inauguracyjnych zawodów Formuła Hunter Classic

1.Damian Orzoł - 23 p. 
2. Bartłomiej Lichołat - 21 p. 
3.Józef Białek- 20 p. 
4. Piotr Strączyński - 19 p. 
5. Artur Rybarczyk - 19 p. 
6. Marcin Markisz - 17 
7. Ryszard Kowalski - 16 p. 
8. Artur Krajewski -16 p. 
9. Sławomir Opiela - 16 p. 
10. Piotr Czarnowski 16 p. 
11. Andrzej Mazur - 15 p. 
12. Przemysław Lisowski - 15 p. 
13. Adam Bagiński - 14 p. 
14. Paweł Wojciechowski 14 p. 
15. Andrzej Stasiak - 14 p. 
16. Marcin Piotrowski - 13 p. 
17. Grzegorz Olejniczak - 13 p. 
18. Kamil Rzyszkowski - 11 p. 
19. Tomek Nowak - 10 p. 
20. Anna Cicha - 10 p. 
21. Rafał Gulanowski - 9 p. 
22.Marcin Gracek - 9 p. 
23. Beata Krajewska - 9 p. 
24. Paweł Będź - 9 p. 
25. Kasia Ratajewska - 8 p. 
26. Grzegorz Pietrzak - 7 p. 
27. Marcin Bobowski - 7 p. 
28. Janusz Porawski - 6 p. 
29. Maciej Wójcik - 5 p. 
30. Ala Kowalska - 4 p. 

31. Michał Wójcik - 0 p. 

Gratulacje dla wszystkich uczestników

Piknik Zimowy 31.01.2016

31.01.2016 odbyło się piknikowe spotkanie ekipy Chomik ProjectPo sobotnich "kataklizmach" pogodowych niedziela 31 stycznia przywitała strzelnicę myśliwską w Górze słoneczną i prawie bezwietrzna pogodą. Zapowiadał się dobry dzień do strzelań.Na miejscu zameldowali się entuzjaści strzelania kolankowego z Leszna, Wrocławia i Góry, rozpalono ognisko i przy pogaduchach skonsumowano plenerowe śniadanie.Strzelcy CP rozpoczęli dymienia na osi myśliwskiej "krótka kula" robiąc sporo hałasu. W tym czasie budowano tor FHC. Rozpiętość dostępnych KZ  pozwalał na małe wariacje ale tak by cele były realne do trafienia. Wykorzystano zalesioną część strzelnicy a figurki na krańcowych dystansach znajdowały się na otwartej przestrzeni polany gdzie wiatr robił cuda. Stanowiska strzeleckie zaplanowano tak by wykorzystać drzewa które w tej wietrznej pogodzie mogły służyć jako podpórki. Nie pominięto możliwości   wykazania umiejętności strzeleckich w postawach niepodpartych. Postawiono 11 figurek do przejścia dwa razy, jedno przejście z postawy klęczącej a drugie ze stojącej w myśl regulaminu FHC.  Po skończonej pracy można się było zrelaksować i postrzelać z "czegoś" co wiatrówki nie przypomina a jednak wiatrówką jest Gunpower Texan .45Pogoda została zamówiona i w odpowiednim momencie skończyło się dobre, sypneło śniegiem i wiatrem, super. Po awarii figurki  na 35 metrze cel został wymieniony, jednak przez żart sędziego wymieniono go na tak zwany cel negatyw gdzie KZ była okręgiem zewnętrznym o szerokości 15mm. Wyzwanie podjęto ale skuteczność 100% na tym stanowisku odnotowało tylko 2 strzelców z postawy stojącej podpartej i 4 z klęczącej. Wiatr obdzielił wszystkich po równo i każdy coś zepsuł a przewrócone figurki cieszyły ponad miarę. Nikt nie zanotował kompletu trafień a wynik najlepszego strzelca to 15 punktów (Andrzej) następnie 13 (matjas, Wisior) 12 ( 108). Tor okazał się wymagający a warunki pogodowe mimo iż niesprzyjające pokazały prawdziwe oblicze strzelań terenowych. Duży szacunek i uśmiech budził widok juniorki Ali i wspierającego ją Grega. Respect

Piknik zakończono spotkaniem przy ognisku w szeroko pojętej integracji i smaku pysznego kociołka.

Fotorelacja